İçişleri Bakanlığı

İş arayanlar internette yayınlanan iş ilanlarını yakından takip etmektedir. Peki İçişleri Bakanlığı KPSS koşulsuz personel alımı şartları nelerdir? Tüm detaylar burada.

İçişleri Bakanlığı kamu kurumlarında çalışmak isteyenlerin yüzünü güldürdü. Peki, KPSS koşulsuz personel alım şartları nelerdir? Nasıl başvurulur? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

bakan soylu iki sark gorevi tek sark gorevine indirecegiz
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayınlanan duyuruya göre Göç İdaresi Başkanlığı kadrosu için canlı denetçi alımı yapılacak. Personel alımlarında KPSS şartı aranmayacaktır. İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları 19 Mayıs’ta başlayıp 26 Mayıs’ta sona erecek.

icisleri bakanligi kpsssiz personel alimlarini acikladi
İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı KPSS Koşulsuz Personel Alımı

Başvurular online olarak https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/internet adresinden yapılacaktır. Başvuru yapılabilmesi için kamu kurumlarında ilgili kamu kurumlarında yapılan mesleğe özgü sınavlara girerek en az beş yıl müfettiş, denetçi, müfettiş, yardımcısı veya stajyer olarak çalışmış olmak, müfettiş, denetçi, müfettiş, kontrolör olarak çalışmak 30 Aralık 2022 tarihi itibariyle genel ve özel bütçe kapsamında olup, eğitim programları sonrasında yeterlik sınavına girmektedir.