MEB

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Seçme Sınavı (2023-MEB-EKYS), Yükseköğretim Sınav Kurulu (ÖSYM) tarafından 21 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Sınav 47 ilde 82.520 adayın katılımıyla yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara müdür ve müdür yardımcısı seçimi için sınav düzenlendi. Sınav saat 10:15’te başladı ve 150 dakika sürdü. Adaylara cevaplamaları için 80 çoktan seçmeli soru verildi.

meb egitim kurumlari yonetici secim sinavi yapildi 1
ÖSYM

Güvenliği sağlamak için yapılan sınava polis mensupları da dahil olmak üzere 10.620 polis katıldı. Sınav adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirildi.

Sınav sonuçları 9 Haziran 2023 tarihinde açıklanacak. Başarılı olan adaylar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların müdür ve müdür yardımcılığına atanacak.

2023-MEB-EKYS Türk eğitim sistemi için önemli bir olaydı. Sınav, okullarda liderlik pozisyonlarına en iyi ve en parlak kişilerin atanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu da Türkiye’deki eğitim kalitesini olumlu yönde etkileyecektir.

Sınav ÖSYM için de başarılı geçti. Kuruluş, sınavı adil ve şeffaf bir şekilde başarıyla yönetebildi. Bu, ÖSYM personelinin sıkı çalışmasının ve özverisinin bir göstergesidir.

2023-MEB-EKYS Türkçe eğitimi açısından olumlu bir olay oldu. Sınav, Türkiye’de eğitim kalitesinin yükselmesine yardımcı olacak ve okullarda en iyi ve en parlak kişilerin liderlik pozisyonlarına atanmasını sağlayacaktır.