Ticaret Bakanı Muş

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Uzman Yardımcılığı pozisyonları için Genel İdari Hizmetler (GİH) sınıfına yeni memur alımlarını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Kadroları 8’den 9’a kadar değişen toplam 60 daimi memur pozisyonu doldurulacak.

Ticaret Bakanlığı ticaret uzman yardımcısı alımı şartları

Adayların başvuru yapılabilmesi için 657 sayılı DMK’da belirtilen belirli kriterleri taşıması gerekmektedir. Adayların Türk vatandaşı olması, askerlik görevini yapmamış olması, 35 yaşını doldurmamış olması, KPSS (Kamu Personeli Seçme) sınavından en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Sınavı) ve YDS (Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı) Almanca, İngilizce dillerinde en az “C” düzeyinde puan almış olmak.

Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri gibi çeşitli alanlardan mezunlar başvuru için davet edilir. Her alan için kontenjanlar aşağıdaki gibidir:

*Ekonomi mezunları için 10 pozisyon

*Hukuk mezunları için 10 pozisyon

*Mühendislik ve Teknik Bölüm mezunları için 10 pozisyon (Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar) Bilim, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Yazılım Mühendisliği)

*İşletme mezunları için 5 pozisyon

*Kamu Yönetimi mezunları için 5 pozisyon

*Finans mezunları için 5 pozisyon

*Uluslararası İlişkiler mezunları için 5 pozisyon

*İstatistik mezunları için 4 pozisyon

*Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunları için 3 pozisyon

*Ekonometri mezunları için 3 pozisyon

Ticaret Bakanlığı ilan tarihleri

Bu daimi memur pozisyonları için başvuru süreci Haziran ayında, özellikle 2-12 Haziran 2023 tarihlerinde başlayacaktır. Aday adaylarının bu süre zarfında başvurularını yapmaları teşvik edilmektedir.

Bu personel alım süreci, Ticaret Bakanlığı’nda kariyer arayan kişiler için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Başarılı başvuru sahipleri, Ticaret Uzmanı Yardımcısı pozisyonuyla ilişkili çeşitli rol ve sorumluluklara katkıda bulunacaktır.