Zonguldak Belediye Başkanı

Zonguldak, Türkiye – Zonguldak Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası, maaşlara yüzde 45 zam yapacak toplu iş sözleşmesine imza attı. Sözleşmeyi Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş imzaladı.

Anlaşma, Zonguldak Belediyesi ve bağlı şirketlerinin 720 çalışanını kapsıyor. Maaşlara yapılan zam 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Başkan Alan yaptığı açıklamada, anlaşmanın hem çalışanlar hem de belediye için “kazan-kazan” olduğunu söyledi. Maaşlardaki artışın yetenekli çalışanları çekmeye ve elde tutmaya yardımcı olacağını ve ayrıca moral ve üretkenliği artıracağını söyledi.

Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş, anlaşmanın “tarihi” bir başarı olduğunu söyledi. Maaşlardaki artışın, çalışanların sıkı çalışmasının ve özverisinin bir takdiri olduğunu söyledi.

Toplu iş sözleşmesi Zonguldak Belediyesi ve çalışanları için olumlu bir gelişme. Maaşlara yapılan zam, çalışanların hayatlarının iyileştirilmesine yardımcı olurken, moral ve verimliliği artırarak belediyeye de fayda sağlayacaktır.